Alpine | Sensacja! Mistrz SOL Olaf Soćko przechodzi do niedawnego arcyrywala… i zabiera ze sobą brata!

Prepare for trouble – and make it double. Olaf Soćko odchodzi z Alfy Romeo i trafia do wicemistrza konstruktorów – Alpine. Oficjalnie komunikaty Hinwil mówią o “braku porozumienia co do kierunku dalszego rozwoju i rozstaniu w zgodzie”. W padoku huczy jednak inna plotka – rzekomo bajońska oferta kontraktu z Enstone, oraz decydujące zdanie w obsadzie drugiego fotela.

Partnerem Olafa Soćko w Alpine zostanie brat mistrza, Maksymilian Soćko. Zarząd zespołu liczy na dobre zgranie kierowców i brak nieporozumień. Jak już wspomnieliśmy, według nieoficjalnych informacji zatrudnienie Maksymiliana było jednym z warunków Olafa przy podpisywaniu kontraktu. Zarówno zawodnicy, jak i team konsekwentne milczą na ten temat.

Maksymilian wywalczył miejsce w SOL F1 rzutem na taśmę. Podpisanie przez Marka Znamirowskiego kontraktu na rezerwowego zwiększyło pulę miejsc, które gwarantują występy w najwyższym splicie Ścigałki. To właśnie to dodatkowe, ósme miejsce, pozwoliło dołączyć Maksowi do “pierwszego garnituru” polskiego esportu F1 22.

Szokujący transfer największej gwiazdy ligi rozkręca do czerwoności karuzelę transferową i tworzy wiele niewiadomych. Największą z nich jest los dotychczasowego lidera francuskiej stajni, Eryka Szymańskiego. Menedżer wicemistrza SOL widziany był na rozmowach z reprezentantami zespołów czołówki ubiegłego sezonu, jednak sam kierowca wciąż trzyma karty przy orderach. Już za niedługo poznamy odpowiedzi, czy tak duże zmiany były opłacalne zarówno dla Alpine, Alfy Romeo, jak i ich obecnych oraz byłych już kierowców.