#DEXT GP Belgii | Morawiak powrócił na dobre? Kolejny sygnał wysokiej formy Williamsa! Transmisja DEXT GP Belgii już dziś o 19:45 na Twitchu Scigalka_TV

Adrian Piekarek to z pewnością postać trudna do rozszyfrowania. W trwającym sezonie Zawodnik Red Bulla wykręcił jeden z 2 najlepszych czasów w każdym treningu, a mimo to w kwalifikacjach ani razu nie zameldował się w pierwszym rzędzie. Adrian miał być lekiem na wszystkie problemy, które trapiły zespół w sezonie 8, a tymczasem musi oglądać plecy swojego kolegi z zespołu. Być może na Spa dojdzie do przełamania?

Odpowiedź na identyczne pytanie może dać nam dzisiaj również Franek Morawiak. Zawodnika Williamsa od początku sezonu prezentuje się bardzo solidnie, jednak aż do rundy w Portugalii los go nie oszczędzał. Wiele wskazuje na to, że wyścig w Portiamo pozwolił Frankowi w pełni rozwinąć skrzydła. Swą rosnącą formę kierowca stajni z Grove udowodnił w treningu, zajmując w nim 3 miejsce!

Bezpośrednio za plecami Morawiaka uplasowali się pierwszoplanowi bohaterowie sezonu 9 w splicie F1… Poza Piotrem Stachulcem i Olafem Soćko. O formę Piotra jesteśmy jednak spokojni – podobna sytuacja miała miejsce przed Grand Prix Francji, które padło łupem Stachulca. W przypadku obrońcy tytułu sytuacja wygląda zgoła odmiennie i wedle doniesień medialnych, Olaf w Ardenach ma się w ogóle nie pojawić!