#DEXT GP Belgii | Piekarek wreszcie dowiózł! Ekscytujące zawody na Spa i wielki pech Ferrari.

Za takim ściganiem tęskniliśmy przez święta! Ekipa tworząca #DEXT TOP 3 i Endorfy Replay może narzekać na ból głowy od nadmiaru fenomenalnych akcji z tego wieczoru.

Najmocniej wybrzmiewa dziś nazwisko Adriana Piekarka, który oficjalnie zmył z siebie piętno “one trick pony”. Z pomocą szczęścia (lub pecha, patrząc od strony Ferrari) kierowca Red Bulla dowiózł do mety upragnione zwycięstwo, dające ambitnemu zawodnikowi kontakt z czołówką tabeli mistrzostw.

Wygląda na to, że stary dobry Franek Morawiak zostanie z nami na dłużej. Odrodzony as Williamsa po raz drugi z rzędu stanął na podium, na ostatnich okrążeniach próbując ambitnie dopaść jeszcze Piekarka. Po sezonie upokorzeń fanklub Morawiaka znów stanowi najgłośniejszą trybunę SOL F1!

W Maranello coraz wyżej rosną akcje Szymona Wiatra. Po słabym początku sezonu niepokorny młodzieżowiec wyraźnie złapał swój rytm. Dawny banita ograł dziś samego Piotra Stachulca, zabierając do bagażu podręcznego puchar za trzecie miejsce. Zespół lidera mistrzostw miał dziś realne szanse na dublet, jednak szyki boleśnie pokrzyżował im samochód bezpieczeństwa. Klasyka gatunku: neutralizacja nastąpiła tuż po pit stopie Ferrari.

Nieoficjalne wyniki wyścigu:

1 Adrian Piekarek (RBR)
2 Franek Morawiak (WIL)
3 Szymon Wiatr (FER)
4 Piotr Stachulec (FER)
5 Kacper Zabagło (AR)
6 Przemek Hubacz (RBR)
7 Kamilt Stachura (MER)
8 Patryk Molo (MCL)
9 Eryk Szymański (MER)
10 Bartosz Zamaro (AR)

11 Tymon Lewandowicz (HAAS)
12 Kamil Pająk (AM)
13 Kacper Trzmiel (WIL)
14 Sebastian Bobek (HAAS)
15 Patryk Nowak (REZ)
16 Marcel Bujalski (REZ)
17 Szymon Mrochem (REZ)
18/DNF Mateusz Bluszcz (AT)
19/DNF Paweł Maliszewski (MCL)
20/DNF Antoni Sokołowski (REZ)