#DEXT GP Monako | A więc tutaj nie było żadnej niespodzianki. To jest więcej – sensacja! SENSACJA! Kacper Trzmiel wygrywa na ulicach Monte Carlo!

Tor w Monako to nieprzewidywalna bestia i przekonaliśmy się o tym po raz kolejny. Konia z rzędem temu, kto przewidział: Odpadającego w Q1 Olafa Soćko, brak Ferrari w top3 kwalifikacji i najważniejsze – zamknięty pierwszy rząd przez kierowców Williamsa w kolejności Trzmiel-Morawiak! To co zrobił dziś Kacper Trzmiel w Monako zasługuje na notę 11/10. Lepiej się po prostu pojechać nie dało. Dziś byliśmy świadkami spektaklu na miarę legendarnych Grahama Hilla i Ayrtona Senny.

Nie samym Kacprem Trzmielem runda w Monte Carlo żyła. Na drugim miejscu zameldował się kierowca Ferrari, jednak nie był to Piotr Stachulec, a Szymon Wiatr. Szymon nie bał się przyznać w wywiadzie udzielony po Grand Prix Wielkiej Brytanii, że ulice Monako absolutnie mu nie leżą. To prawda, że Szymon miał furę szczęścia, jednak temu trzeba dopomóc. Przez cały wyścig utrzymywał tempo Franka Morawiaka i wykorzystując błędy rywali, Wiatr świsnął na podium.

Poza wspomnianą dwójką, pierwsze podium w obecnej kampanii wreszcie odhaczyć może wicemistrz SOL z ubiegłego sezonu. Eryk Szymański ma ten sezon trudny – co do tego nie nikt nie ma żadnych wątpliwości, ale dzisiejszy wyścig w Monte Carlo może potraktować jako światełko w tunelu, a nawet game changer. Eryk, podobnie jak Szymon Wiatr, kompletnie nie spodziewał się dziś podium i wiele zyskał na kłopotach Stachulca, Morawiaka oraz Stachury. Jedno trzeba jednak Szymańskiemu oddać – pod koniec wyścigu był wolniejszy jedynie od nieosiągalnego zwycięzcy wyścigu.

Nieoficjalne wyniki:

1. Kacper Trzmiel (WIL)
2. Szymon Wiatr (FER)
3. Eryk Szymański (MER)
4. Piotr Stachulec (FER)
5. Patryk Molo (MCL)
6. Kamil Pająk (AM)
7. Szymon Mrochem (REZ)
8. Przemek Hubacz (RB)
9. Paweł Maliszewski (MCL)
10. Franek Morawiak (WIL)

11. Kamil Stachura (MER)
12. Olaf Soćko (ALP)
13. Bartosz Zamaro (AR)
14. Kacper Zabagło (AR)
15. Maks Soćko (ALP)
16/DNF Wojciech Urban (HAAS)
17/DNF Olaf Moryś (REZ)
18/DNF Mateusz Bluszcz (AR)
19/DNF Tymon Lewandowicz (HAAS)
DSQ – Sebastian Bobek (AT)