F2 | Czy Kamil Komoń już dziś zgarnie mistrzostwo?

Tego wieczoru istnieje spore prawdopodobieństwo, że kierowca HAAS-a zostanie nowym mistrzem SOL F2. Według wyliczeń naszych ekspertów siedemdziesiąt osiem punktów przewagi po zakończeniu Grand Prix w Abu Dhabi wystarczy, by zapewnić zwycięstwo w klasyfikacji kierowców. Ostatnie trzy wyścigi to dwa pierwsze i jedno drugie miejsce. Tak imponująca passa z pewnością doda pewności siebie, by zakończyć kampanie osiągnięciem najwyższego celu.

Do końca sezonu zostały cztery wyścigi, a walka o mistrzostwo nie jest jedyną ekscytującą sprawą do załatwienia na torze. Zażarty bój o trzecią lokatę toczą Marcel Bujalski i Tomasz Łobodziec. Sześć oczek dzieli dwóch kierowców w walce o ostatnie premiowane niesamowitymi nagrodami miejsce. Niewątpliwie jednak uwagę należy zwrócić na fakt, że sezon jeszcze się nie kończy i możemy zaobserwować wiele zmian czy zaskoczeń.

Marcel Biega, który pomimo przejechania czterech wyścigów mniej, dalej stanowi realne zagrożenie dla znajdujących się powyżej kierowców, a dobrze wiemy, że jeśli przyjdzie dobra okazja to zostanie natychmiastowo przez tego zawodnika wykorzystana