F2 | W środku stawki wre. Czy Marcel Bujalski będzie w stanie na dobre się oderwać i zaznaczyć swoją obecność w samej górze stawki?

Tor położony na południu Portugalii, szerzej znany nam dopiero od niedawna, dziś po raz drugi w historii ugości kierowców SOL F2. Poprzednim zwycięzcą na tym obiekcie był Gracjan Bubolc, a działo się to w sezonie siódmym. Podium wtedy dopełnili Szymon Rajman na drugiej lokacie (dziś nie wystartuje), a domknął je Mateusz Gola.

Przede wszystkim iberyjski obiekt często dzieli stawkę na tych którzy uważają go za jeden z swoich ulubionych miejsc do ścigania i tych którzy za nim po prostu nie przepadają. Długa prosta startowa licząca prawie kilometr z poprzedzającym ją długim prawoskrętnym łukiem daje możliwość wyprzedzania tak dobrą jakiej nie uświadczymy w innych miejscach na torze. Cechą która wyróżnia dzisiejszy tor na tle innych są również ogromne nachylenia przez które kierowcy czują się jak na rollercoasterze!

Spośród naszych kierowców dziś będzie warto zwrócić uwagę na Marcela Bujalskiego który dzisiaj w swoim Mclarenie ma dobrą okazję na odskoczenie od bardzo ciasnego środka stawki. Odnotować należy również przewagę aż trzydziestu jeden punktów Kamila Komonia nad wyżej wymienionym Marcelem, zdaje się, że początek sezonu należy do kierowcy HAASa.

Czy tak pozostanie po dziś? Tego dowiecie się podczas naszej transmisji o godzinie 20:00.