F3 | Kolejny diament do brytyjskiej korony! Aston Martin z dubletem w Księstwie!

Kwalifikacje i wyścig – Aston kontrolował przebieg obu sesji pewnie dążąc do zwycięstwa od pierwszej części „czasówki”. Kozłowski i Jasiak, jak to mają w zwyczaju, nie odkryli wszystkich kart już na początku. Zostawili pole do popisu innym pretendentom, na czele których, zaskakująco, zameldował się rezerwowy Williamsa Igor Piasecki, który pierwsze dwie sesje spędził na czołowych miejscach. Finałowa runda kwalifikacji przywróciła stary porządek pod batutą Kozłowskiego, Kaczmarka i Jasiaka.

Początek, jak i dalsza faza wyścigu, nie była obfita w zaciętą walkę koło w koło. Batalia odbywała się w głowach zawodników i tęgich umysłach każdej drużyny. Presji nie wytrzymał Kacper Kaczmarek, który po nieudanej próbie ataku do ostatniego zakrętu zmuszony był wycofać swój bolid. Taki obrót zdarzeń przypieczętował genialną rundę Astona Martina i uchylił drzwi dla mistrza wykorzystywania błędów rywali, czyli…

Marcela Biegi, który po raz kolejny udowodnił, że stać go na walkę o najwyższe laury. Fenomenalny, jak na dotychczasową dyspozycję, wynik osiągnął Williams. Duet Kozak i Piasecki (REZ) ukończył zawody na 5 oraz 6 miejscu, jednak co ważniejsze – przywrócił nadzieję na pomyślność operacji ratunkowej obecnego sezonu. Monako okazało się szczęśliwe dla Andrzeja Magiery-Gorzki, który zdobył swoje pierwsze punkty – i na pewno nie ostatnie!

Wyniki na linii mety:
1. Kozłowski (AMR)
2. Jasiak (AMR)
3. Biega (Haas)
4. Drzewiecki (AT)
5. Kozak (WIL)
6. Piasecki (WIL) (REZ)
7. Piekarczyk (Haas)
8. Zientała (ARO)
9. Magiera-Gorzka (FER)
10. Irzyński (MCL)

11. Marczak (AT)
12. Skalski (ALP) (REZ)
13. Trzeciecki (MCL)
14. Jaros (ALP)
15. Niewęgłowski (MER) (REZ) DNF
16. Kaczmarek (MER) DNF
17. Adamczak (FER) DNF
18. Pokornicki (RB) DNF
19. Zieliński (RB) DNF
20. Wąsowski (ARO) DNF