F3 | Żegnamy się z Europą. Witamy w kraju kwitnącej wiśni!

Zeszłotygodniowa rywalizacja na belgijskim Spa była ostatnią rundą na Starym Kontynencie. Nadchodzące siedem rund będzie istnym rollercoasterem logistycznym. Czekają nas podróże od Azji, przez Australię i Amerykę Południową, aż do finału w Ameryce Północnej.

Pierwszym etapem wyprawy jest Japonia i jedyna w swoim rodzaju Suzuka. Ułożony w kształt ósemki, posiadający piekielnie szybkie zakręty, ciasne nawroty i multum okazji do wyprzedzania. Odpowiedni balans między dociskiem, a prędkością maksymalną oraz, najważniejsze, pewność siebie i agresywna jazda kierowcy będzie kluczem do zwycięstwa.

„Zwycięstwo” – słowo owiane wielką tajemnicą, którą w tym sezonie, bezkonkurencyjnie, okiełznał Aston Martin. W przypadku japońskiej rywalizacji pojawia się jedno „ale”. Na gridzie nie zobaczymy OBU reprezentantów brytyjskiej ekipy. Kuriozalne problemy z odprawą paszportową uniemożliwił Kozłowskiemu i Jasiakowi przylot na Suzukę.

Kto wykorzysta tą sytuację? Czeka nas arcyciekawy wyścig bez dominatora! Wyprzedzanie do 130R? Tak! Walka koło w koło w sekcji serpentyn? Jasne! To i jeszcze więcej już dzisiaj o godzinie 19:00, tylko na ŚcigałkaTV!