GP Azerbejdżanu | Arena finału minionego sezonu powraca! Co stało się z ówczesnymi tytanami? Transmisja wyścigu w poniedziałek o 19:45 na Twitchu Scigalka_TV.

Wielki finał S8 w Baku na zawsze zapamiętają Olaf Soćko i Eryk Szymański. Przed ostatnią rundą sprawa tytułu mistrza była otwarta. Szymański znajdował się w życiowej formie, wygrywając 3 z 4 końcowych wyścigów. W ostatecznym rozrachunku triumf, w Azerbejdżanie miał dla obecnego kierowcy Mercedesa posmak goryczy – mistrzostwo o włos wygrał bowiem Soćko.

Zaskakujące, jak w zaledwie kilka miesiący zmienił się krajobraz czołowego splitu Ścigałki. Oprócz galaktycznego transferu Piotra Stachulca drugą młodość odnalazł Kacper Zabagło, adaptując się w Alfie Romeo jeszcze lepiej niż Valteri Bottas. W tym samym czasie broniący prymatu Olaf Soćko po raz drugi z rzędu nie został zgłoszony przez Alpine do wyścigu. Czy mentalny reset i zmiana metody treningu pozwolą reanimować marzenie o koronie czempiona?

Odpowiedzi na to pytanie poszukuje również Eryk Szymański, który na półmetku sezonu znajduje się bliżej walki o utrzymanie w TOP 10 niż o podium. Azerbejdżan znany jest jako “Kraina Ognia”. Czy znajomy zapach średniowiecznych murów Baku rozpali w kierowcy Mercedesa płomień dawnej chwały?

Odpowiedź na to pytanie zna już korespondent SOL News Jakub Pres, który przeprowadził dziś z Erykiem Szymańskim dociekliwy wywiad. W niedzielę natomiast zapraszamy na czwarty odcinek ONE SHOT, w którym gościem Jakuba Kozłowskiego będzie sam Franciszek Morawiak.