GP Francji | Czerwony byk czarnym koniem? Druga runda mistrzostw SOL w poniedziałek o 19:45 na Twitchu Scigalka_TV.

Zgodnie z przewidywaniami, już w pierwszym wyścigu sezonu konstrukcje Mercedesa i Ferrari narzuciły rywalom mordercze tempo.

Najbliżej głównych pretendentów uplasował się kierowca Red Bulla – kolejnej wielkiej firmy SOL F1, która zimą przeszła gruntowną przebudowę. Odejście byłego mistrza SOL Kacpra Zabagło na papierze osłabiło zespół, jednak następca weterana szybko zaczyna spłacać kredyt zaufania. Na nowego lidera Czerwonych Byków wyrasta awansowany z AlphaTauri Przemysław Hubacz – były triumfator SOL F2 i 6. zawodnik minionego sezonu F1.

Już podczas debiutu w bolidzie Red Bulla Hubacz uzyskał najlepszy wynik swojej kariery, po raz pierwszy wskakując na podium SOL F1. Mało tego – na mecie zameldował się tuż przed swoim poprzednikiem, otwierającym nowy rozdział kariery w szeregach Alfy Romeo.

Pomimo pechowego DNF, potencjał tegorocznego bolidu z Milton Keynes chwali również Adrian Piekarek. Jeśli były zawodnik Haasa przełamie zeszłoroczną klątwę i zmniejszy liczbę incydentów, Red Bull może okazać się czarnym koniem w walce o podium klasyfikacji konstruktorów.

Jutrzejsze GP Francji pokaże nam, czy świetny występ Hubacza był czymś więcej niż szczęśliwym zbiegiem okoliczności. Drugą odsłonę walki o mistrzostwo SOL jak zawsze transmitować będziemy na kanale Twitch Scigalka_TV. Do zobaczenia o 19:45!