Haas | Zmiana warty w USA – Lewandowicz przejmuje pałeczkę lidera!

Sezon 9 SOL zastał zespół Haasa tuż po personalnym trzęsieniu ziemi. Adrian Piekarek już kilka dni po zakończeniu sezonu ogłosił odejście z Kannapolis. Piekarek w debiutanckim sezonie wyrobił sobie markę eksperta od czasówek, jednak rozczarowujący performance bolidu w tempie wyścigowym stał się źródłem rosnącej frustracji (byłego) lidera Haasa. Nie ulega wątpliwości, że piąty zawodnik minionego sezonu stał się jednym z najbardziej łakomych transferowych kąsków.

Wierny biało-czerwono-czarnym barwom pozostał Tymon Lewandowicz, stając się tym samym naturalnym liderem przebudowanej formacji. Dziesiąty kierowca klasyfikacji generalnej 6 marca rozpocznie największe wyzwanie swojej kariery – poprowadzenia zespołu do czołówki SOL F1.

Partnerem Tymona zostanie powracający na salony Ścigałki Sebastian Bobek. Dzięki solidnym wynikom w SOL F2, (P3 klasyfikacji końcowej), a także za sprawą kilku udanych występów na rezerwie SOL F1, zawodnik ten zwrócił uwagę Gunthera Steinera. Tajemnicą poliszynela były wcześniejsze koneksje Bobka z amerykańskim teamem, więc jego zatrudnienie u większości dziennikarzy nie wywołało zdziwienia.

Przed Haasem stoi wyzwanie utrzymania się w czołówce zespołów SOL F1. Drużyna ta charakteryzowała się dotychczas ogromnymi wahaniami formy na przestrzeni sezonów, stąd szefostwo liczy na ustabilizowanie sytuacji i utrzymanie dobrych wyników. Prawdopodobnie nikt w Haasie nie liczy na mistrzostwo, ale walka o górną część tabeli zdecydowanie jest w zasięgu zespołu.