S9 | Piotr Stachulec triumfatorem prebaraży! Losowanie torów Turnieju Barażowego już w czwartek

Cóż to była za walka! Spośród 250 śmiałków jedynie 13 najlepszych simracerów mogło uzyskać awans do decydującego Turnieju Barażowego, w którym rozstrzygną się losy obsady foteli w SOL F1. Uczestnicy próby czasowej zmierzą się tam z ubiegłorocznymi zawodnikami splitów F1 i F2, którzy nie zdołali zająć miejsc gwarantujących kontrakt w najwyższej kategorii.

Rywalizację prebarażową pewnie wygrał Piotr Stachulec, jeden z dwóch biało-czerwonych związanych obecnie z Formula 1 Esports Series. Duże emocje wśród fanów wzbudził powrót Szymona Wiatra, który odbyciu rocznej kary wraca do walki o mistrzostwo SOL. Na listę startową do Turnieju Barażowego wpisał się Maksymilian Soćko, brat aktualnego czempiona Ścigałki. Już teraz możemy obstawić, że spośród szczęśliwej trzynastki co najmniej kilka nazwisk ma poważne szanse na awans do stałej obsady sezonu 9 SOL F1.

Turniej Barażowy to trzy wyścigi 25% rozgrywane jednego wieczoru. Poza najbardziej prestiżowym splitem F1, w ramach analogicznych zawodów wyłoniona zostanie również obsada niższych kategorii. Areny rywalizacji zostaną wylosowane w najbliższy czwartek, podczas transmitowanego na żywo wydarzenia. Więcej informacji już wkrótce!

P.S. Przestawiona poniżej lista uwzględnia zmiany wynikające z rezygnacji spowodowanych brakiem możliwości udziału w zawodach.