S9 | Piotr Stachulec wygrywa Turniej Barażowy! Poznaliśmy pełny skład nowego sezonu SOL F1

Bitwa na obiektach w Brazyli, Belgii i Bahrajnie rozstrzygnęła pasjonujący wyścig o bilety do najwyższego splitu SOL. Podobnie jak w prebarażu, tak i podczas turnieju najmocniejszy okazał się Piotr Stachulec. Czołowy polski zawodnik potwierdził swoją renomę, i zapewnił sobie awans z P1 jeszcze przed finałową rundą.

Jeden z największych sukcesów w karierze zanotował Marek Znamirowski, finiszując przed popularnym gwiazdami SOL: Patrykiem Molo, Szymonem Wiatrem, oraz Franciszkiem Morawiakiem. Pomimo tego, z uwagi na kolizję terminów Znamirowski zrezygnował z etatowego kontraktu i wystąpi w sezonie 9 jako zawodnik rezerwowy. Ostatnie wolne miejsca rozdysponowali miedzy siebie utalentowani młodzieżowcy: Wojciech Urban, Kamil Pająk, i Maksymilian Soćko.

Zawodnicy usytuowani w drugiej części tabeli będą mieli szansę rozwijać swoją karierę o szczebel niżej. W najtrudniejszej sytuacji znalazło się ostatnich 5 kierowców, którzy o swój ligowy byt musieli walczyć w Turnieju Barażowym SOL F2. W gronie tym największą sensację wzbudziła obecność Macieja Ślusarczyka – czwarty zawodnik S7 pożegnał się z barażami bez ani jednego oczka, podobnie jak popularny wśród kibiców Andrzej Magiera-Gorzka.