S9 | Piotr Stachulec zmierza po triumf w pierwszej fazie eliminacji SOL!

Nasz balon szpiegowski przynosi najnowsze wieści prosto z chińskiego Shanghai International Circuit. Trwająca od poniedziałku faza prebaraży zbliża się do rozstrzygnięcia. Najbardziej zacięta walka toczy się o główną pulę – 13 spośród 250 zawodników weźmie udział w Turnieju Barażowym do splitu SOL F1.

Klasyfikację generalną z solidną przewagą otwiera Piotr Stachulec, jeden z dwóch Polaków związanych obecnie z Formula 1 Esports Series. Reprezentant esportowej sekcji Haas F1 Team debiutuje w rozgrywkach simracingowych SOL, stając do walki o mistrzowski udział w puli nagród wynoszącej ponad 60 000 złotych.

W czołowej trzynastce nie brakuje zarówno nowych twarzy, jak i kierowców znanych ze splitów naszej ligi. Kibice Ścigałki bez wątpienia zwrócili uwagę na wysoką pozycję Macieja Śpiewaka, który po sezonowej przerwie walczy o powrót w szeregi SOL F1. W oczy rzuca się również inne nazwisko znane z transmisji wyścigów. Siódmą lokatę w prebarażach zajmuje brat obecnego Mistrza SOL, Maksymilian. Czyżby w kategorii F1 szykował się pierwszy rodzinny duet od czasu braci Kamila i Nikodema Stachurów?

Ostateczne wyniki prebaraży poznamy w poniedziałkowy poranek, następnie zaś z emocjami oczekiwać będziemy na transmitowane live losowanie torów Turnieju Barażowego. Stale aktualizowaną tabelę czasów wszystkich uczestników znajdziecie na naszej stronie scigalka.pl