Simracing Dream GP Brazylii | Dawny król powraca na tron! Zabagło odczarował klątwę Interlagos i został nowym liderem mistrzostw!

Niemal dokładnie rok temu Kacper Zabagło stracił mistrzostwo SOL na ostatnim okrążeniu sezonu 7. W ślady Patryka Krutyja chciał pójść dziś Piotr Stachulec, któryzawodnika Alfy Romeo na widelcu aż do ostatniego kółka. W pojedynku do linii mety bolid Ferrari dał z siebie 101%, jednak tym razem to Zabagło śmiał się ostatni! Dawny mistrz po niemal dwóch latach od zdobycia tytułu czempiona SOL przeskoczył w tabeli generalnej Piotra Stachulca, pieczętując pogoń trwającą cały sezon. Nowy lider znajduje się na drodze do wyrównania rekordu wszech czasów: zdobycia miana dwukrotnego mistrza SOL, czego dokonał tylko Michał Sabała.

W cieniu starcia tytanów swoje zrobił Eryk Szymański. Kierowca Mercedesa wykorzystał wpadkę genialnego ostatnio duetu Red Bulla, dzięki czemu zbliżył się do podium “generalki”. Warto wspomnieć również o świetnym występie Znamirowskiego – zawodnika Haasa finiszował na czwartej lokacie!