SOL Endurance | Prekwalifikacji w klasie Hypercar nastał kres! Ostatnie dwa dni przyniosły zmiany!

Końcowe godziny eliminacji do najwyższej klasy w Diverse Extreme Team 24h La Sarthe nie rozczarowały. Tak jak zapowiadaliśmy, dane nam było ekscytować się zażartą rywalizacją o miejsca w czołowej ósemce. Nawet jeżeli w czubie tabeli zabrakło większych roszad, a załogi Kicia Esports i Pitlane Esports nie wyśrubowały jeszcze mocniej swych rezultatów, doszło do kilku zmian.

Przede wszystkim w Top 8 nie utrzymały się zespoły Eukestrys i ATADxGniado. Dwa dni temu były to jedyne ekipy z czołówki, które nie wykręciły czasu poniżej 3:21.000. W ich miejsce wskoczył niewidoczny dotąd zespół ALAC.PL, który nie najgorzej radzi sobie w obecnym sezonie Project Endurance, zaś stawkę uzupełnił Full Boost Racing.

W samym czubie tabeli zaatakowała załoga Gepard Esports, lecz ich strata do Kici i Pitlane jest wyraźna. Nie możemy zapomnieć, że to tylko pierwszy etap i najważniejszy był awans do samego wyścigu, jednak czołowa dwójka jasno wskazała swoje aspiracje.

Nie wykluczone jest, że Kici nie ujrzymy w czołówce wyścigu. Wszystkich zaniepokojonych uspokajamy – z Paddocku dochodzą słuchy, że zespół, którego liderem jest Szymon Puchyrski, może jeszcze przed wyścigiem zmienić barwy…