SOL F2: GP Hiszpanii | Trzeciak najlepszym torreadorem dziewiątej rundy SOL!

Kto uwierzył powiedzeniom o słonecznej Hiszpanii, ten w środę zmókł do suchej nitki! Nagła zmiana aury podczas sesji kwalifikacyjnej pokrzyżowała plany wielu kierowcom, którzy rewelacyjnie radzili sobie w pierwszej części czasówek. Pod koniec, kiedy zza ciemnych chmur zaczęły wyłaniać się pierwsze promienie słońca stratedzy Haasa postawili na oponę przejściową. Przymierzenie mieszanek z “zielonym paskiem” okazało się strzałem w dziesiątkę. Hiszpańską strzelnicę źle będzie wspominał lider klasyfikacji generalnej, Kacper Trzmiel. Pozostając na oponie deszczowej był w stanie wskoczyć jedynie na miejsce szóste, które zostało najgorszym występem kwalifikacyjnym Trzmiela w tym sezonie.

Słoneczny wyścig od samego początku przypominał korridę, w której główną rolę zagrał granatowy byk AlphaTauri. Po drugiej stronie areny, w postać hiszpańskiego poskramiacza wściekłej zwierzyny wcielił się Sebastian Bobek. Startując przed Trzmielem znalazł się w idealnej pozycji, aby sztucznie zwiększyć róznicę Kacpra do liderującego Trzeciaka. Niczym czerwoną płachtą, Bobek z gracją wymiatał rywala z priorytetowych linii skutecznie rozwścieczając i zwalniając Trzmiela. Kiedy “toro” finalnie pokonał amerykańskiego torreadora było już za późno na marzenia o zwycięstwie czy nawet podium.

Dzięki jatce z przodu, na najniższym stopniu podium odnalazł się Magiera-Gorzka. Ryzykowna strategia ze zjazdem do alei serwisowej się opłaciła i odbębniając półdarmowo wymagany pitstop przebił się z ogona stawki na sam szczyt. Solidna zdobycz punktowa pozwoliła Andrzejowi zgarnąć kilka pozycji w generalce, dzięki czemu sen o powrocie do królowej Ścigałki powoli staje się rzeczywistością.

Wyniki na linii mety:

1. TRZECIAK (HAAS)

2. MALISZEWSKI (RBR)

3. MAGIERA-GORZKA (MCL)

4. TRZMIEL (AT)

5. NOWAK (AM)

6. DZIUK (AM)

7. MARCINIAK (ALP)

8. SZYMONIAK (ALP)

9. ROSA (MERC)

10. BOBEK (HAAS)

11. DUNIEC (AT)

12. ZDZIEBŁOWSKI (WILL)

13. ROGOWSKI (WILL)

14. URBAN (ALFA)

15. SOKOŁOWSKI (ALFA) DNF

16. BLUSZCZ (MCL) DNF

17. ZIMMER (RBR) DNF

18. GOLA (MERC) DNF

19. WĄDOŁOWSKI (FER) DNF

20. BUBOLC (FER) DNF