SOL F2 | HAAS i jego kierowcy liczą na kolejne zwycięstwo po zeszłotygodniowym sukcesie podczas Grand Prix Włoch!

Po zajęciu pierwszej i drugiej pozycji na Imolii, amerykański zespół ma chrapkę na powtórzenie tego wyczynu, podczas zmagań drugiej rundy która będzie miała miejsce na francuskim torze Paul Ricard.

Po pierwsze musimy zajrzeć do zespołu który ma francuskie DNA, mowa tu mianowicie o zespole Alpine, który po pierwszej rundzie zajmuje trzecią lokatę w klasyfikacji konstruktorów i ma niedosyt po wypadku Bartłomieja Schellera który pozbawił stajnię lwiej części punktów. Być może francuscy kibice, domowa atmosfera wpłynie kojąco na drużynę która mogła zaliczyć zdecydowanie lepszy start.

Po drugie nasze oczy będą zwrócone na tych którzy wyjeżdżali z włoskiej ziemi z uśmiechem na ustach. Mowa tu oczywiście o Kamilu Komoniu oraz jego koledze z zespołu Olafie Morysiu. Ta dwójka świetnie rozpoczyna długodystansowy bieg jakim jest trwający sezon i doskonale zdają sobie sprawę, że powtórzenie wyczynu z zeszłego tygodnia będzie czymś co może już teraz jasno nakreślić kto jest głównym pretendentem do tytułu konstruktorów.

Po trzecie to dopiero początek sezonu i mamy jeszcze wiele pytań na które chcielibyśmy poznać odpowiedzi. Czy zespół Williamsa, obecnie na drugim miejscu, pozostanie tam na dłużej? Jedynie im oraz wyżej wspomnianemu HAASowi udało się wprowadzić oba bolidy do pierwszej dziesiątki i zaliczyć optymistyczny początek sezonu.

Czy problemy Mercedesa zostaną z nimi na dłużej czy był to jedynie falstart? Miłosz Zejder po uszkodzeniu swojego bolidu wycofał się z wyścigu, a Maciej Zdziebłowski dojechał ostatni, a to jest przebieg spraw na który przed sezonem w ogóle byśmy nie stawiali.

Już dziś o 20:00 przyjrzyjmy się jak wypadnie stawka podczas zmagań na francuskiej arenie, a was zapraszamy do śledzenia relacji na platformie Twitch!