SOL F2 | Szalona neutralizacja zmienia oblicza drugiej rundy na torze Paul Ricard!

Cóż za widowisko zgotował nam francuski tor i zmienna pogoda panująca nad nim dzisiejszego wieczoru. Kwalifikacje przebiegły w słonecznej, bezchmurnej pogodzie która dobrze ukrywała jej prawdziwy zamiar podczas Grand Prix. Trzy sesje wyłoniły nam zdobywcę Pole Position którym po raz drugi w tym sezonie został Kamil Komoń!

Bardzo mokry i ulewny start wyścigu jak i jego pierwsza połowa nie obfitowała w wiele zwrotów akcji. Pewne prowadzenie utrzymał Komoń i wypracował sobie ponad sześć sekund przewagi nad drugim Schellerem i trzecim Zejderem. To wszystko runęło podczas trzynastego okrążenia z uwagi na urwane przednie skrzydło które wymusiło wyjazd samochodu bezpieczeństwa.

Ciągle i stanowczo poprawiająca się pogoda zmusiła kierowców do podjęcia kluczowej decyzji o zjeździe na opony typu slick lub pozostaniu na obecnym ogumieniu. Ostatecznie najlepiej wypadli Ci którzy zaryzykowali. Nie było wśród nich lidera Kamila Komonia, a był za to Marcel Bujalski który trafnie udał się do alei serwisowej i dzięki wcześniejszej stabilnej jeździe objął prowadzenie.

Koniec neutralizacji na siedemnastym okrążeniu dał nam dziesięć emocjonujących kółek na których ścierali się o drugie miejsce Patryk Nowak i Krystian Walter. Również do walki próbował wrócić Kamil Komoń, lecz bezskutecznie poprzez żelazną defensywę jaką stawiał mu Szaliński.

Wyniki na linii mety:

1. Bujalski (MCL)
2. Walter (RB)
3. Nowak (FER)
4. Szczepanik (MCL)
5. Szaliński (ALP)
6. Nowicki (AMR)
7. Komoń (HAAS)
8. Jasiak (AT)
9. Dziuk (AMR)
10. Zejder (MER)
11. Jarzmik (RB)
12. Sokołowski (AR)
13. Rajman (AT)
14. Moryś (HAAS)
15. Krupop (MER)
16. Łobodziec (WIL)
17. Scheller (ALP)
18. Mrochem (WIL)
19. Krutul (FER) DNF
20. Benedykt (AR) DNF