SOL F3 | Silverstone twierdzą brytyjskich zespołów. Rywalizacja na legendarnym torze jako sprawa honorowa!

Legendarny i majestatyczny tor Silverstone, to punkt obowiązkowy na mapie każdego fana Ścigałki. Każdy dotychczasowy sezon może poszczycić się mianem „gościa Silverstone”. Skoro brytyjska arena jest obowiązkowym punktem kalendarza, to równie obligatoryjna jest ocena brytyjskich ekip i ich wyników na tym torze, a jest ona… co najmniej ponad przeciętna!

Największymi sukcesami na rodzimym torze poszczycić się może ekipa McLarena, która ma na koncie zwycięstwo i miejsca na podium. Co prawda największe sukcesy miały miejsce w sezonie piątym i szóstym, jednak obecna dyspozycja pomarańczowych bolidów wlewa nadzieje w serca fanów. Świetna i regularna dyspozycja Michała Irzyńskiego, lidera zespołu z Woking, plasuje go na czwartym miejscu klasyfikacji indywidualnej.

Brutalnie przechodzimy do analizy dolnej części tabeli, z której nie może się wydostać Williams. Legendarna ekipa założona przez Sir Franka, drugi sezon z rzędu, boryka się z niemałymi problemami. Fatalna dyspozycja Marcela Jankowskiego, który miał być liderem zespołu, źle wróży na dalszą część zmagań. Kibice Williamsa desperacko poszukują dobrych wyników w debiutancie, Mateuszu Iżyckim. Gdzie jak nie na Silverstone?

Swoje „trzy grosze” będzie chciał dorzucić Aston Martin, który jeszcze nie dostąpił zaszczytu spoglądania na kibiców z podium na własnym podwórku. Zdecydowanie ma on największe szansę spośród brytyjskich ekip i postara się je wykorzystać do maksimum!

Brytyjski majstersztyk, wyspiarska twierdza i kolejny epizod fascynującej walki. To i jeszcze więcej już dzisiaj o godzinie 19:00, tylko na ŚcigałkaTV!