D1 | Gametoon Polska GP W.Brytanii. Silverstone czeka na kierowców SOL Formula D1! Kto tym razem podbije Anglię?

Europejskie tournée w jubileuszowym sezonie SOL Formula nie mogło rozpocząć się w innym miejscu. Nasza podróż po klasykach starego kontynentu wystartuje w miejscu, gdzie zaczęła się cała historia królowej motorsportu i choć Silverstone przeszło szereg zmian na przestrzeni ponad 70 lat, majestatu i statusu legendy nic mu nie odbierze.

W historii Divison1 z kolei nikt nie odebrał jak dotąd triumfu na wyspach brytyjskich przyszłemu czempionowi. Niezależnie od tego w którą kampanie spojrzymy – gdy w kalendarzu została umieszczona runda na Silverstone, jej zwycięzca ZAWSZE zakładał mistrzowską koronę.

Czy tak będzie i tym razem? Nie da się ukryć, że w ostatnich 2 sezonach tytuł dla triumfatorów GP Wielkiej Brytanii tańczył na ostrzu noża do samego końca rozgrywek. W kampanii numer 10 nie zapowiada się na zmianę scenariusza: Po zaciętej rywalizacji o wygraną w Bahrajnie, czekamy na kolejne odsłony batalii Łukomski-Stachulec-Stachura.

Choć były to najjaśniej święcące gwiazdy wieczoru na Sakhir, nie mogą stracić czujności. Szczególnie uważać muszą na przedstawiciela gospodarzy wyścigu na Silverstone, Franka Morawiaka. Forma zawodnika Williamsa wydaje się cwałować na Mount Everest i z pewnością w Wielkiej Brytanii zrobi wszystko, by to potwierdzić!

Podobnie jak GP Bahrajnu, najbliższy wyścig również został objęty patronatem! Tym razem premię dla kierowców oraz widzów na Twitchu przygotował jeden z naszych partnerów – Gametoon Polska, telewizja graczy i fanów rywalizacji esportowej. Oprócz specjalnej nagrody dla zwycięzcy rundy, podczas poniedziałkowej transmisji do zgarnięcia będzie specjalna premia dla widzów.