ENDORFY GP Bahrajnu | Gorączka arabskich nocy na wielki start sezonu! Czy galaktyczny McLaren od początku narzuci mordercze tempo?

Po długich i produktywnych wakacjach, SOL Formula rozpoczyna jubileuszową trasę koncertową! Pierwsze starcie najszybszych kierowców w Polsce odbędzie się na piekielnych piaskach pustyni Sakhir w Bahrajnie. Sam obiekt niezwykle ciężko scharakteryzować – patrząc na niego z lotu ptaka może się wydawać, że wymagany jest niski docisk. Jednak nowe, bardzo ospałe w wolnych zakrętach, konstrukcje, wymuszają masę kompromisów. Niewykluczone zatem, że poza wysokim profilem aerodynamicznym bolidów, zawodnicy dadzą nam pokaz sztuki driftowania.

Faworyci zmagań w Bahrajnie wydają się być znani. Powołując do życia duet Stachulec-Rzeszut, Zak Brown wysłał całej stawce jasny sygnał: Podwójna korona. Nie jest to jednak cel zarezerwowany tylko i wyłącznie dla stajni z Woking. Pomimo ogromnej radości na koniec poprzedniego sezonu, Ferrari jest żądne vendetty na Piotrze za przejście do odwiecznego rywala. Pomóc w tym zadaniu mają Stachura oraz Komoń, którzy na papierze mają wszystko, by podjąć rzuconą przez McLarena rękawicę.

Walce gigantów nie zamierza przyglądać się inna, uznana stajnia. Po rozczarowującym sezonie z braćmi Soćko, Alpine sięgnęło głęboko do kieszeni i tak jak w kampanii numer 8, zakontraktowało zwycięzce baraży. Dwa sezony temu Eryk Szymański o włos przegrał mistrzostwo z Olafem Soćko. Czy w tym sezonie podobny los spotka Ernesta Ścibka? Przed nami 3 miesiące ekscytującej rywalizacji!

Podobnie jak w poprzedniej kampanii, patronem pierwszej rundy SOL Formula D1 została marka Endorfy Polska – producent akcesoriów gamingowych! I dokładnie tak jak w poprzednim sezonie, podczas transmisji wyścigu Division 1 w najbliższy poniedziałek o godzinie 19:45, do zgarnięcia będzie giveaway. Stay Tuned!