D1 | Szokujące wieści ze stajni Red Bulla – Adrian Piekarek odchodzi z mistrzowskiego składu! Marek Znamirowski wchodzi w jego miejsce. Początek końca Red Bulla, czy raczej nowa era?

Początek sezonu 10 SOL Formula w wykonaniu Piekarka można określić jako blamaż. Końcówka sezonu 9 zwiastowała, że to Adrian będzie rozdawał karty z przodu stawki, lecz jak się okazało, było wręcz przeciwnie. Zaledwie 5 punktów w ciągu trzech wyścigów wystarczyło, aby Christian Horner podjął decyzję o natychmiastowym zerwaniu kontraktu i transferze nowego kierowcy.

Marek Znamirowski lekiem na rany Red Bulla? Skauci ‘’Czerwonych Byków’’ już od zeszłego sezonu bacznie obserwowali postęp kierowcy Haasa. Nic dziwnego, bo potrzebował zaledwie siedmiu wyścigów na utrzymanie się w SOL D1 po głośnym transferze przed GP Japonii. Marek, który zastąpił Sebastiana Bobka, wprowadził do Haasa powiew świeżości i niemal w pojedynkę wyciągnął zespół z dna tabeli. Warto zaznaczyć, że Znamirowski potrafi udźwignąć presję związaną z byciem w świetle reflektorów, ponieważ w zeszłym sezonie wchodząc w nową rolę zdołał przebić średnią punktową samego Kamila Stachury!

Przemysław Hubacz zawiesił poprzeczkę Markowi Znamirowskiemu naprawdę wysoko. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i dwa podia bohatera wczorajszego ‘’One Shot’’ świadczą o wybitnej formie. Czy Marek zdoła sprostać oczekiwaniom, dorównać swojemu partnerowi zespołowemu i godnie zastąpić Adriana Piekarka? Tego dowiemy się już w najbliższy poniedziałek podczas transmisji z GP Holandii na Twitchu Scigalka_TV o 19:45!