S10 | Formuła na najlepszy esport F1 w Polsce? SOL Formula! Dywizja EA SPORTS F1 od sezonu 10 zmienia swoją nazwę

Jubileuszową serię SOL powitamy nie tylko z nowym logo, ale również z nową strukturą rozgrywek. Podczas narodzin na grupce motorsportowej „Ścigałkę” w nazewnictwie ograniczała wyłącznie fantazja ojców-założycieli. Dziś, jako czołowa organizacja esportu EA Sports F1 w Polsce, przenosimy się do świata prawnej dorosłości.

Pełną nazwą organizacji staje się SOL, zajmując miejsce dotychczasowej Ścigałka Online League.

W ramach SOL wyróżniamy dwie podstawowe dywizje: SOL Formula (EA Sports F1) i SOL Endurance (AC).

Rozgrywki SOL Formula dzielą się na pięć podstawowych splitów:

SOL Formula: Division 1 (dawne SOL F1)
SOL Formula: Division 2 (dawne SOL F2)
SOL Formula: Division 3 (dawne SOL F3)
SOL Formula: Division 4 (dawne SOL F4)
SOL Formula: Division 5 (dawne SOL Rookie Cup)

W sezonie 10 zadebiutuje długo oczekiwany split dostępny dla użytkowników konsol, czyli SOL Formula: Crossplay. Będzie to dywizja przeznaczona dla graczy PS, Xbox oraz Origin, której celem będzie przygotowanie SOL do wdrożenia systemu multiplatformowego do całego kolektywu SOL Formula. Zawodnicy Ci będą mieli osobną tabelę prebarażową, a w trakcie sezonu (przy pomyślnym rezultacie programu) dostaną oni szansę udziału w głównych splitach SOL Formula.

Jakkolwiek zmiana wieloletnich tradycji zawsze budzi sentyment, jesteśmy przekonani że nowe wydanie SOL połączy niepowtarzalnego ducha społeczności „Ścigałki” z najlepszym esportem F1 w Polsce. Więcej nowości przedstawimy już niebawem!