GP Chin | Runda zaskoczeń, a może wyniki przykryte ‘mgłą bitwy’?

Znamirowski przyzwyczaił nas do świetnej formy w czasówkach przed rozpoczęciem ścigania. Marek już drugi raz w ciągu ostatnich trzech weekendów znalazł się w czołówce treningu, jednak czy p1 przed kwalifikacjami w Szanghaju to znak, że w Chinach przypomni nam o swojej wysokiej formie sprzed pół roku? Zawodnikowi Red Bulla brakuje dobrych wyników w tym sezonie i w poszukiwaniu punktów prawdopodobnie musi znaleźć u siebie coś więcej, niż rewelacyjny czas w niepunktowanym segmencie rywalizacji.

Podobnie wysoko względem ostatnich wyników znalazł się Bartosz Zamaro, który może pochwalić się tendencją zwyżkową w kontekście dyspozycji w samych wyścigach. Zawodnik Alfy Romeo podzielił się z nami ostatnio paroma zdaniami na swój temat w trakcie 60-sekundowego one-shota, gdzie rozmawiał z nim Jakub Kozłowski.

Jednak pozycje wszystkich zawodników wydają się być wypaczone ze względu na nieobecność dwóch najlepszych kierowców tego sezonu. Piotr Stachulec musi starać się jak nigdy, aby dogonić Szymona Łukomskiego i dlatego postanowił ukryć swoje tempo przed rywalami. Sam lider klasyfikacji generalnej również nie zdecydował się demonstrować swych możliwości w tabeli wyników, co może świadczyć o skupieniu swoich sił na tempie wyścigowym. Kierowca AlphaTauri dzielił się z nami niechęcią do podejmowania większego ryzyka aż do końca sezonu, ale i zarazem niemniejszym zaangażowaniem do treningu i rywalizacji w SOL Formula.

Do końca 10 sezonu SOL Formula pozostało tylko 5 rund. Czy Piotra Stachulca stać na wielki comeback i obronę mistrzowskiego tytułu? Dzisiejszy wyścig uchyli nam rąbek tajemnicy! Transmisja z GP Chin w Division1 o 19:45 na kanale Twitch Scigalka_TV.