GP Japonii | Red Bull na czele treningu w Japonii! Znamirowski celowo odwracał kota ogonem?

Daleki wschód ewidentnie służy Markowi Znamirowskiemu. Drugie Grand Prix i znów przed czasówką najlepszym czasem legitymuje się 11 zawodnik poprzedniej kampanii. Tym razem nie jest on w czołówce osamotniony, bowiem tuż za jego plecami uplasował się Przemek Hubacz – jego kolega zespołowy. Ściany sprzyjają gospodarzom? Na to wskazuje 3 miejsce Kuby Trzeciaka. Tym samym w top3 zmieścili się tylko zawodnicy, których bolidy są napędzane silnikami Hondy!

W drugiej połowie top10 treningu znaleźli się Kamil Stachura oraz Szymon Łukomski, lecz dwójka liderów włoskich stajni przyzwyczaiła nas do oszczędzania sił przed kwalifikacjami. Martwić może za to kolejny brak Piotra Stachulca wśród najlepszych czasów, jednak w Chinach nie było to równoznaczne z obniżką formy obrońcy tytułu. Dla Stachulca GP Japonii to ostatnia szansa, by na poważnie powrócić do walki o mistrzowską koronę Division1, lecz samo zwycięstwo na niewiele się zda Piotrowi – as McLarena musi liczyć na gorszy występ Łukomskiego.

Pomijając Gametoon Polska GP Wielkiej Brytanii, lider AlphaTauri przez cały sezon wygląda na człowieka o stalowych nerwach. 47 punktów przewagi na 4 rundy przed końcem to dużo, ale to właśnie w takich momentach najczęściej przychodzi rozluźnienie. Czy taki sam los spotka Szymona Łukomskiego? Przekonamy się już dziś o 19:45! Transmisja z GP Japonii na kanale Twitch Scigalka_TV.