S10 | Ulubiony serial Alpine? „Reset” ! Ścibek i Piasecki zaczynają karierę w SOL pod francuską banderą

Zatrudnienie braci Soćko przez Alpine okazało się jedną z największych wpadek w historii – wystarczy powiedzieć, że broniący wówczas tytułu Olaf Soćko zakończył swoje starty po czterech rundach. W tej sytuacji nie dziwi, że zarząd francuskiego teamu postanowił dokonać gruntownego resetu struktur.

W sezonie 10 „tym doświadczonym” będzie Ernest Ścibek, weteran polskiego esportu F1. Do tej pory Ścibek znany był m.in. ze startów w LPF, dziś natomiast rozpoczyna swoją podróż przez najsilniejszą ligę w Polsce. Do SOL Formula Ścibek wszedł razem z framugą, w świetnym stylu wygrywając Turniej Barażowy D1.

Młody Igor Piasecki jest częścią nowego projektu esportowego krakowskiego centrum Simracing Dream, znanego doskonale fanom SOL. Nowy nabytek Alpine nieduże doświadczenie rekompensuje duże tempo i jeszcze większym potencjał. Problemem do rozwiązania pozostaje stabilność formy, co dobitnie pokazał Turniej Barażowy – Piasecki wskoczył „nad kreskę” po nerwówce w ostatniej rundzie. W ramach akademii Simracing Dream Igor Piasecki trenuje pod okiem samego Jeremiasza Szloska, legendarnym inżynierem Patryka Krutuja z czasów szczytu jego kariery w SOL.