SOL Formula | Łukomski śrubuje rekord na koniec prebaraży! Wielki powrót Ślusarczyka? Otóż nie tym razem!

Park Alberta w najbliższym czasie czeka dekontaminacja po ogólnopolskim poceniu, znanym również jako preeliminacje SOL Formula. Zwycięzcą pierwszej fazy kwalifikacji do 10 sezonu został Szymon Łukomski. Choć już 6 dni temu mógł pochwalić się rekordem świata, Łukomskiemu wciąż było mało. Efekt? Szymon urwał niemal 1 dziesiątą ze swego czasu!

W pokonanym polu Łukomski pozostawił nie byle kogo: Szołtysek, Rzeszut czy Trzeciak wielokrotnie udowodnili swą wartość nie tylko na polskiej scenie, a to tylko wierzchołek góry lodowej. Najbardziej zaskakują jednak dwa nazwiska: 2 w tabeli prebaraży Ernest Ścibek oraz 9 Piotr Rogowski, który drugi sezon z rzędu powalczy w barażach o najwyższą dywizję SOL Formula. Czy tym razem los będzie mu bardziej przychylny?

Los nie był za to przychylny dla Maćka Ślusarczyka. Ledwie 4 dni wystarczyły, aby 4 zawodnik sezonu 7 w najwyższym splicie SOL Formula spadł na koniec 3 dziesiątki prebaraży! Ślusarczyk sezon 10 rozpocznie zatem co najwyżej od dywizji 3, o ile uda mu się przejść przez eliminacje.

Podczas gdy kierowcy posiadający grę na Steamie będą szykowali się do walki o jak najwyższy split, przygotowania do nadchodzącego sezonu mogą rozpocząć już zawodnicy z innych platform. Gratulujemy wszystkim 20 zawodnikom, którzy wywalczyli awans do pierwszego w historii naszej ligi sezonu dywizji crossplay! Najszybszym kierowcą w Melbourne okazał się Filip Jóźwiak, lecz nie zdominował on konkurencji tak jak Łukomski. Mamy nadzieję, że zwiastuje to fascynującą walkę o mistrzostwo.