AC Endurance | PETRONAS Syntium Eifel24H – It’s the final countdown!

Już za kilka godzin poznamy układ na starcie do sobotniego 24-godzinnego wyścigu SOL Endurance na torze Nurburgring. Ultraszybcy kierowcy, pełne skupienie na swoim zadaniu i przede wszystkim – wielkie emocje, które towarzyszyć będą wszystkim zebrany na dzisiejszej transmisji!

Kwalifikacje równiutko o godzinie 19:00 rozpocznie klasa GT4. W półgodzinnej sesji udział wezmą wszystkie zgłoszone ekipy, spośród których czołowa piątka uzyska awans do rozstrzygającej i krótszej o 5 minut sesji superpole. Po prekwalifikacjach zdecydowanym faworytem dzisiejszych zmagań jest dysponująca nieziemskim tempem na tle rywali załoga Apex One Free Bird. Od zakończenia preeliminacji minęły niemal 3 tygodnie, jednak w kuluarach mówi się, iż w klasie GT4 czołowe zespoły wycisnęły z siebie maximum. Innymi słowy – porażka załogi numer 51 z WojolRacing, Team Delta Infinite #810 bądź SRD AMP Speed będzie uznawana przez wszystkie ekipy w klasie za gigantyczną niespodziankę. Druga lokata na starcie pozostaje jednak kwestią otwartą!

Patrząc na wyniki pierwszej fazy Eifel24H, porównywalnie duże zaskoczenie w klasie GT3 może dziś wywołać porażka 775 Hymo Setups. Jakub Charkot i Dominik Blajer w prekwalifikacjach jeździli na poziomie wykraczającym poza możliwości swych rywali, dystansując na ponad półtorej sekundy najbliższego rywala, Wojciecha Bobrowicza – jedynego kierowcę oprócz wspomnianej, który zszedł poniżej bariery 8 minut. Podobnie jak w przypadku klasy GT4, tutaj również o ostatecznym układzie top5 zdecyduje sesja superpole.

Czy przez 3 tygodnie Bobrowicz zniwelował dystans dzielący go od liderów Hymo Setups? A może do ataku ruszą inni kierowcy, tacy jak Rafał Szołtysek z Apex One #43 bądź Kuba Jaroszuk z 775 Racing? Szykują się ogromne emocje w obu klasach! Transmisja z kwalifikacji do PETRONAS Syntium Eifel24H rusza już dziś o 18:45 na twitchu Scigalka_TV.