D1 | Patryk Molo to Haas, here we Go!

Reprezentujący w sezonie 8 i 9 barwy McLarena Patryk nie musiał długo czekać na powrót do etatowego składu jednego z zespołu w SOL Formula Division1. Mimo iż nie wraca do swojej ukochanej stajni z Woking, miejsce w najwyższej dywizji piechotą nie chodzi i po solidnych występach jako kierowca rezerwowy, Molo zasila szeregi zespołu z Kannapolis.

Aż chce się zacytować „Patryk Molo, skąd to się wzięło!?” Po rozczarowującej kampanii numer 9, w której na próżno doszukiwać się pozytywów poza szalonym GP Monako, Molo, jeżeli nie jest w najwyższej formie w swoim życiu, to na pewno przeżywa jej renesans. Na przełomie października i listopada 2022 roku Patryk sięgnął po pole position w Australii i Bahrajnie, a dwa tygodnie później w Hiszpanii otarł się o podium. W trwającej kampanii z kolei świetnie zaprezentował się w Beneluxie, gdzie dwukrotnie uzupełnił top5 kwalifikacji!

Choć forma kwalifikacyjna jest kapitalna co potwierdzają również wyniki treningów, tempo wyścigowe kuleje u Patryka. Stawka w 10 sezonie SOL Formula jest bez wątpienia kapitalna, jednak samo zdobycie punktów zadowoliłoby starego Patryka Molo – wersję, którą obserwowaliśmy w poprzedniej kampanii. Molo póki co rozbudził apetyty, ale czy zdoła odmienić oblicze Haasa w takim stylu, jak zrobił to pół roku temu Marek Znamirowski? Potencjał na pewno jest, trzeba go tylko i aż wykorzystać!