D3 | Aston Martin rozpoczyna drogę po kolejny triumf. Za nami GP Bahrajnu!

Można by było rozpocząć od parafrazy znanego powiedzenia: “jadą wszyscy, ale wygrywa zawsze Aston Martin”. Brytyjska ekipa opanowała ostatnie wydarzenia w SOL D3. Wliczając poprzedni sezon, Aston zwyciężył w 10 wyścigach z rzędu, co stanowi absolutny rekord SOL. Oskar Radzio napisał pierwszy rozdział swojego kawałku historii w ekipie z Silverstone i wysłał jasny sygnał rywalom.

Chaos i genialna walka na piątym okrążeniu wyścigu spowodowała niemałe zamieszanie w stawce, z którego skorzystał Kamil Dziuk, który niczym słynne Cabernet Sauvignon zdaje się być lepszy z każdym kolejnym dniem pomimo upływającego czasu. Z wysokiego “C” zmagania rozpoczyna lider Mercedesa, czyli Bartosz Janikowski. Świetne kwalifikacje poszły w parze z udanym wyścigiem i zaowocowały zdobyciem brązowego medalu. Dobre wejście w sezon kluczem do dalszych sukcesów?

Warto wspomnieć o udanym występie Macieja Ślusarczyka, który trwający sezon D3 uważa za przygotowania do powrotu na szczyt. Piąte miejsce napawa optymizmem na dalszą część zmagań. Na lepszy wynik liczył Bartłomiej Scheller, który jest zdobywcą pierwszego Pole Position w sezonie. Błędy w wyścigu zapewniły siódmą lokatę i masę materiału do analizy.

Kamery SOL opuszczają tor Sakhir i udają się do Abu Zabi, aby rozpocząć kolejny tydzień wyścigowy na torze Yas Marina. Do zobaczenia!