D3 | Michał Irzyński trzecim kierowcą sezonu 10! Fenomenalny finał na Interlagos!

Piękno Division 3? Nieprzewidywalność! Rafał Bandura zwycięzcą GP Brazylii! Gdyby ktoś postawił na Rafała u bukmachera, to zostałby uznany za szaleńca. 4 punkty kierowcy Mercedesa przez 13 rund zmagań i tak świetny występ na Interlagos. Bandura od początku do końca miał pod kontrolą sytuację na torze. Świetne kwalifikacje, a następnie wzorcowy wyścig, w którym stracił prowadzenie tylko raz. Takie niespodzianki są pięknem SOL, a po uwzględnieniu ciężaru tego finału, to zwycięstwo Bandury jeszcze bardziej zadziwia!

Największy przegrany wczorajszych zmagań. Kacper Piekarczyk zdobywa drugie miejsce, jednak przed wyścigiem postawił sobie jeden cel: wyrwać brąz z rąk Irzyńskiego. Przez cały dystans rywalizacji w Sao Paulo Kacper miał na wyraźną przewagę nad kierowcą Ferrari. Lider Aston Martina czynnie uczestniczył w walce o zwycięstwo z Bandurą. Przez 35 okrążeń był w posiadaniu nagród za trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Jednak to ostanie kółko okazało się kluczowe…

… Michał Irzyński rozpoczął 36 rundę po torze w Brazylii na 4 miejscu, które nic mu nie dawało. Ponadto tracił do trzeciego Wieciecha kilka sekund. Kacper Piekarczyk do przekroczenia mety cieszył się z ogromnego sukcesu. Jednakże to Marcel Wieciech okazał się sprawcą największego zamieszania. Niespodziewana kara kierowcy Williamsa przesunęła Michała na podium, co różnicą dwóch punktów pozwoliło zdobyć trzecie miejsce na podium klasyfikacji generalnej!

Dziękujemy za 14 wspólnych piątkowych wieczorów pełnych emocji. Sezon 10 SOL Formula Division 3 uważamy za zamknięty!