ENDORFY GP Bahrajnu | Nowy sezon, Ci sami liderzy. Obrońca tytułu najszybszy przed ENDORFY Polska GP Bahrajnu

Piotr Stachulec i Szymon wiatr na czele porannej sesji treningowej… Skąd my to znamy? Najwyraźniej trend zapoczątkowany przez Jakuba Zimmera: po odejściu z Ferrari stajesz się jeszcze szybszy, w SOL Formula Division 1 jest wciąż żywy. Piotr na samym szczycie stawki rozsiadł się dosyć wygodnie, pokonując Szymona o niemal 1 dziesiątą sekundy.

Tuż za plecami nowego nabytku Mercedesa uplasował się aktualny kierowca legendarnej, włoskiej stajni. Kamil Stachura, który w poprzednim sezonie wreszcie przełamał passę fatalnych inauguracji sezonu, od samego początku zamierza naciskać na obecnego czempiona. Konkurencja w tym sezonie wydaje się nieprawdopodobnie silna, więc 10 sezon SOL Formula D1 to perfekcyjny test charakteru dla młodego, choć już doświadczonego zawodnika.

A jak na treningu poradziły sobie gwiazdy baraży? Cytując klasyka, “no tak średnio bym powiedział”. Nie licząc Bartosza Zamaro, który w eliminacjach walczył o utrzymanie w najwyższej dywizji, w czołowej dziesiątce figurują jedynie dwa nazwiska: Łukomski i Piasecki. Czy to sprawia, że powinniśmy martwić się o formę Ścibka, Rzeszuta czy Trzeciaka? Jeśli już, to tylko delikatnie. Należy pamiętać, iż na start poprzedniego sezonu w top10 pierwszych dwóch sesji treningowych zabrakło obrońcy tytułu – Olafa Soćko, który we Włoszech i Francji finiszował kolejno na 5 i 3 miejscu.

Odliczamy godziny do startu 10 sezonu SOL Formula Divison 1. Czy doczekamy się zmiany warty? A może Stachulec dalej będzie kroczyć mistrzowską ścieżką? Tego nie można przegapić! Transmisja z GP Bahrajnu już dziś na Twitchu Scigalka_TV. Do zobaczenia o 19:45!