ENDORFY GP Włoch | Nowy szeryf wjechał do miasta! Demonstracja siły Stachulca w inauguracji sezonu 9 SOL

Gdy kierowca znany z Formula 1 Esport Seriers debiutuje w nowych rozgrywkach, z jego nazwiskiem zawsze wiązane są wielkie oczekiwania. Dziś Piotr Stachulec uciął wszystkie spekulacje – nowy lider Ferrari przyszedł do Ścigałki, by wygrywać!

Od kwalifikacji, poprzez start, aż do ostatnich okrążeń czerwony bolid Stachulca w pełni kontrolował przebieg wydarzeń na torze. Przekraczając linię mety, reprezentant włoskiej stajni dopisał do swojego konta 25 punktów, stając się jednocześnie pierwszym w tym sezonie liderem mistrzostw.

Na pozycji drugiej uplasował się wychowanek SOL, Kamil Stachura. Nowy nabytek Mercedesa robił wszystko by spróbować powalczyć o pełną pulę, jednak czerwona maszyna okazała się dziś niedościgniona.

Pasjonującą walkę o miejsce na najniższym stopniu podium stoczyli Kacper Zabagło i Przemysław Hubacz, czyli były i obecny lider Red Bulla. Dziś na Imoli młodość zatriumfowała nad doświadczeniem, co pozwoliło dopisać byłemu mistrzowi SOL F2 kolejne podium w nabierającej tempa karierze.

Pełne sprawozdanie z wyścigu przedstawimy po rozpatrzeniu ewentualnych skarg i odwołań zespołów. Poniżej przedstawiamy listę według kolejności przekroczenia mety.

1. Stachulec (FER)
2. Stachura (MER)
3. Hubacz (RB)
4. Zabagło (AR)
5. Soćko O. (ALP)
6. Bluszcz (AT)
7. Zamaro (AR)
8. Pająk (AM)
9. Morawiak (WIL)
10. Urban (AT)
11. Szymański (MER)
12. Trzmiel (WIL)
13. Soćko M. (ALP)
14. Bobek (Haas)
15. Lewandowicz (Haas)
16. Piekarek (RB) DNF
17. Molo (MCL) DNF
18. Wiatr (FER) DNF
19. Maliszewski (MCL) DNF
20. Kensy (AM) DNF