AC Endurance | Przeprawa przez las

W zalesionej krainie na wzgórzach Eifelu nic nie wydaje się być pewne. Niezależnie czy mówimy o rejonach spod słynnego lotniska, lisiej nory, bądź nieoczywistej karuzeli – niebezpieczeństwo zdaje się czyhać wszędzie. Zresztą nazwa ‘Zielone Piekło’, jaką przypisał północnej pętli Sir Jackie Stewart, nie wzięła się znikąd. Wszędzie potrafimy dostrzec pospolicie rosnące drzewa, których najwyższe szczyty będą służyć za punkty hamowania.

Elementem najlepiej łączącym całodobowe i arcytrudne ściganie wydaje się być znana, techniczna sekcja Grand Prix Strecke. Już 40-letnia konfiguracja zagwarantuje nam znakomity początek pierwszego okrążenia oraz długą aleję serwisową, stanowiąca nieunikniony punkt rywalizacji długodystansowej. To właśnie tutaj rozpoczyna się ciągnąca na 300 metrów wspinaczka, w trakcie której karuzela to tylko bardzo krótki fragment wyprawy.

Multiklasowe widowisko powinno dodać pikanterii możliwym scenariuszom, które wstępnie zakładają załogi na czas rywalizacji. Bardzo trudno jest przewidywać następne ruchy przeciwników na torze, którego szerokość wynosi nie więcej, niż 9 metrów na jego północnej pętli. Bardzo duża różnorodność w elewacji toru oraz wysokie krawężniki tylko podkręcają atmosferę do warunków zmuszających kierowców jedynie do przetrwania ich stintów.

Ponad 24-godzinna transmisja zostanie poprowadzona w warunkach rodem z Circuit de la Sarthe, gdzie część załóg wyścigowych oraz ekipa realizacyjna z gośćmi znalazła się w jednym miejscu. Tą areną pozostaję niezmiennie SimracingDream w Krakowie na ulicy Bohdana Zaleskiego, którą zobaczycie na twitchu Scigalka_TV. Czeka na Was wiele godzin przepełnionych emocjami, okraszone transmisją telewizyjnej jakości!