AC Endurance | Bramy piekła zaczynają uchylać się dla najodważniejszych śmiałków…

Północna pętla toru Nurburgring to miejsce mityczne dla każdego fana motorsportu. To obiekt stanowiący największe z wyzwań dla każdego kierowcy, który próbuje okiełznać tę niewybaczającą najmniejszych błędów bestie. Nordschleife w 2024 roku rozpocznie cykl eventów SOL Endurance, a pierwszy etap zmagań rusza już lada dzień!

Od najbliższej środy, tj. 10 stycznia, załogi będą miały 18 dni na wykręcenie jak najlepszego czasu w trakcie prekwalifikacji. Jako iż pula miejsc jest ograniczona, już od samego początku preeliminacji powinniśmy obserwować zażartą bitwę na czasy pomiędzy załogami w klasach GT3 i GT4 o 22 (na klasę) miejsca premiowane awansem do wyścigu.

Ogólnopolskie pocenie na górach Eifel zwieńczy krótki odpoczynek mający na celu oczyszczenie umysłu i naładowanie baterii, po którym nadejdzie okres intensywnych przygotowań do głównej rywalizacji. Nieco ponad dwa tygodnie od zakończenia prekwalifikacji – w czwartek 15 lutego odbędzie się pojedynek o ustawienie na starcie, a biorąc pod uwagę szerokość północnej pętli, może mieć on niebagatelne znaczenie na pierwszym etapie zmagań. Wyścigu długodystansowego w pierwszej godzinie rozstrzygnąć oczywiście się nie da, niemniej każdy detal w tak długiej rywalizacji ma ogromne znaczenie.

Rywalizacji, która wystartuje 2 dni później w sobotę 17 lutego. Podana na plakacie godzina to start transmisji, a tą rozpocznie godzinne studio w celu zbudowania napięcia i wprowadzenia widzów do 24 godzinnego wyścigu. Tak jak w przypadku DEXT24h La Sarthe, transmisja zostanie przeprowadzona z krakowskiego centrum simracingowego SimracingDream mieszczącego się na ulicy Bohdana Zaleskiego.