F1 | Mistrz Konstruktorów SOL – Przemysław Hubacz i Adrian Piekarek (Red Bull)

Duet który na papierze miał być co najwyżej “tym trzecim” zdominował rywalizację drużynową. Siła Red Bulla to dwa zupełnie odmienne charaktery, które na torze stworzyły idealną mieszankę wewnętrznej rywalizacji i zespołowej współpracy.

Przemysław Hubacz to jedno z największych zaskoczeń sezonu 9. Dawny mistrz SOL F2 stanowi książkowy przykład harmonijnego wzrostu. Podczas inauguracji sezonu zobaczyliśmy pierwsze podium Hubacza, by kilka tygodni później celebrować niesamowity triumf na torze Yas Marina. Kierowca Red Bulla na brązowy medal mistrzostw SOL zapracował sprytem i regularnością. Hubacz jako jedyny zawodnik sezonu 9. punktował we wszystkich 14. wyścigach!

Atomowy i nieobliczany Adrian Piekarek błyszczał najmocniej podczas czasówek. Podczas rywalizacji na dystansie potrafił zdominować stawkę, by tydzień później zaliczyć wpadkę – nigdy jednak nie pozostawiał fanów obojętnymi. W drugiej połowie sezonu Piekarek zaczął na poważnie zagrażać duetowi Zabagło-Stachulec, jednak pech ponownie stanął na drodze do walki o najwyższy cel. Czwarta lokata w klasyfikacji generalnej to kolejny krok w karierze zawodnika, który przed sezonem 10 nie kryje mistrzowskich ambicji.