GP Brazylii | Kamil Stachura z kopyta rozpoczyna ostatni dzień zmagań!

As Ferrari stoi przed szansą wykręcenia najlepszego rezultatu w historii swoich startów w SOL Formula Division1 i wygląda na kierowcę zmotywowanego jak nigdy dotąd. W treningu nie pozostawił rywalom absolutnie żadnych złudzeń – jako jedyny zszedł poniżej bariery 1:07.1, dystansując resztę stawki na ponad 1 dziesiątą sekundy. Pokaz mocy w treningu i to w najważniejszym momencie rywalizacji!

Swój kunszt drugim miejscem przed kwalifikacjami po raz kolejny udowodnił również Igor Piasecki. W Las Vegas kierowca Alpine po raz pierwszy w karierze uplasował się na podium i to od razu na jego drugim stopniu. Tym samym ciekawie zapowiada się batalia nie tylko o wicemistrzostwo najwyższego splitu, ale i o piątą lokatę – Piasecki traci do 5 Bartosza Zamaro ledwie 7, a w ostatnich 3 rundach lider Alfy Romeo zdobył okrągłe… 0 punktów.

Spokojnie do sprawy podchodzi za to zwycięzca dwóch ostatnich treningów. Piotr Stachulec traci przed finałem na Interlagos 15 oczek do Kamila Stachury, przez co losy wicemistrzostwa nie leżą tylko i wyłącznie w jego rękach. Piotr ma swoiste déjà vu z poprzedniego sezonu: Gdy walczył o tytuł z Kacprem Zabagło, przed wieńczącym cały cykl GP Kanady tracił 14 punktów do swojego oponenta. Czy i tym razem Stachulec ogra swego rywala na finiszu zmagań?

4 miesiące zmagań nasycone rywalizacją na absolutnie najwyższym poziomie kończą już dziś. Transmisja z ostatniego wyścigu w 10 sezonie SOL Formula Division1 – GP Brazylii już dziś o 19:45 na kanale Twitch Scigalka_TV. Do zobaczenia!