SOL News | Qou Vadis, SOL? Rozmowa z gospodarzem ligi – Maćkiem Kaczmarkiem – na kilka godzin przed ważnym ogłoszeniem

Jakub Pres (SOL News) – Przed nami finał 10, jubileuszowego sezonu SOL Formula Divison1. Jak podsumowałbyś obecny cykl zmagań i jakie wywarł on na Tobie wrażenie?

Maciek Kaczmarek (SOL Team) – Sezon 10 to sportowy majstersztyk. Mogę powiedzieć, że czuję się spełniony, gdyż w division 1 zobaczyliśmy najszybszych zawodników w kraju i niedowierzam aż, że na polskim podwórku mamy tyle niesamowitych talentów bijących o światową czołówkę graczy F1 23.

JP – Ombre Aussie 1000 było rozgrywane 20 sierpnia – 3 tygodnie przed startem 10 sezonu SOL Formula i w pierwszych rundach widzieliśmy kilka wpadek. Na wiosnę rozgrywki ruszały wraz z początkiem marca, a tymczasem Eifel24H wystartuje 17 lutego 2024 roku. Czy tym razem uda się dopiąć wszystko na ostatni guzik?

MK – Nie boimy się o przygotowanie wszystkiego w odpowiedni sposób. W obecnym sezonie witaliśmy nową grę F1 od Codemasters i największą wpadką było zawieszenie rozgrywek z przymusu. To, że przy tak złożonej szacie graficznej czasami zdarzy się pomyłka w danych nie jest czymś, co wypaczyłoby wyniki rywalizacji sportowej, a to właśnie jej integralność jest dla nas najwyższym priorytetem. Mówiąc krótko – to nie przez nasze działania spotkaliśmy się z problemami, co niestety nie jest aż tak unikatowym przypadkiem w historii projektów działających na grze F1 od Codemasters.

JP – Czego w głównej mierze będzie dotyczyło ogłoszenie, które zostanie przedstawione na samym początku dzisiejszej transmisji?

MK – Ogłoszenie będzie przedstawiać nasz kierunek na rok 2024. Szukamy nowych wyzwań i sposobu na odblokowanie naszej kreatywności. Chcemy w naszych działaniach odnaleźć radość i satysfakcję z tworzenia treści związanych z rozwojem simracingu w Polsce.