IRTrack GP Kataru | Stachulec, Łukomski, a może… Bluszcz? Komu „Katar” wyjdzie na dobre?

Z powodu złego stanu technicznego F1 23 SOL Formula musiała sobie odpuścić przyjazd do Losail, lecz ironia losu sprawiła, że z tego samego powodu do Kataru ostatecznie zawita. Z obawy przed „niespodziankami” jakie mogą zaskoczyć kierowców w ostatnim zakręcie na torze Circuit de Barcelona Catalunya, zdecydowaliśmy się odpuścić rundę na Półwyspie Iberyjskim kosztem powrotu na gorące piaski pustyni Półwyspu Arabskiego!

Atmosfera przed rundą na torze Losail została podkręcona do granic możliwości poprzez oficjalne wyniki Denley GP Austrii. Sędziowie nałożyli bowiem na Piotra Stachulca karę 3 sekund za rozpaczliwą obronę przed Kamilem Stachurą i Szymonem Łukomski z okrążenia numer 34, co finalnie zepchnęło obrońcę tytułu z 2 na 5 lokatę. Oznacza to, że Szymon Łukomski jest o krok od wypracowania sobie przewagi 1 wyścigu nad kierowcą McLarena, a taki zapas punktowy może okazać kluczowy przed wylotem na Daleki Wschód, a następnie do obu Ameryk. Stachulec na Losail musi więc zaliczyć bezbłędny występ!

Być może taki występ zaliczy również i Mateusz Bluszcz? Cichy bohater rundy na Red Bull Ringu długo czekał na pierwszą zdobycz punktową, a gdy ta już się pojawiła, kierowca Haasa otarł się o w Austrii o czołową piątkę. Motywacji Bluszczowi z pewnością brakować nie będzie – od czołowej dziesiątki dzieli go ledwie 12 punktów, a w dodatku GP Kataru to trzeci z rzędu wyścig objęty patronatem. Tym razem ze strony Irtrack – System śledzenia ruchów głowy, który wprowadza nową rzeczywistość do wielu gier!

Dwa dni dzielą nas od pierwszego w historii SOL D1 wyścigu na Losail! Kto poradzi sobie najlepiej na nowym torze? Transmisja z Irtrack GP Kataru w najbliższy poniedziałek o 19:45 na kanale Twitch Scigalka_TV.