GP Las Vegas | Walka o wicemistrzostwo wychodzi na pierwszy plan! Stachulec ma w zanadrzu pokerową zagrywkę na ogranie włoskiej koalicji?

Do zakończenia 10 sezonu SOL Formula Division1 pozostały ledwie dwa wyścigi i choć Szymon Łukomski został już koronowany na nowego mistrza, walka o drugą pozycję zapowiada się wyśmienicie. W grze o wicemistrzostwo D1 liczy się 3 kierowców: Kosmiczni na przestrzeni całego sezonu Kamil Stachura oraz Piotr Stachulec, a także wciąż bardzo regularny, pozostający nieco w cieniu swych konkurentów, Przemysław Hubacz.

Przedostatnim przystankiem SOL Formula w trwającej kampanii jest najnowszy obiekt w kalendarzu Królowej Sportów Motorowych. Nim zawodnicy przyjadą do Brazylii by zakończyć czteromiesięczny cykl zmagań, czeka ich jedyne uliczne starcie w tym sezonie na publicznych drogach Las Vegas. Nitka toru z pozoru wydaje się prosta, lecz jest to kalka obiektu w stolicy Azerbejdżanu – diabeł tkwi w szczegółach.

W Las Vegas szczególnie ważna będzie współpraca na The Strip. Współpraca, która może pogrzebać szansę Piotra Stachulca na wicemistrzostwo Division1. Łukomski i Stachura opanowali ją do pierfekcji i choć nie da się ukryć, że Kuba Rzeszut z rundy na rundę prezentuję się coraz lepiej, pozostają wątpliości czy jest w stanie dorównać szybkości trzem najszybszym zawodnikom obecnego sezonu. Jego rola w ostatnich wyścigach może okazać się kluczowa dla ustępującego czempiona SOL Formula.

Sport w Nevadzie budzi się z głębokiego snu, o czym najlepiej świadczy mistrzostwo NHL w wykonaniu Vegas Golden Knights. Kto z miasta grzechu wyjedzie z herbową tarczą tegorocznego zdobywcy Pucharu Stanleya? Do GP Las Vegas w Dvision1 pozostały ledwie 2 dni! Transmisja już w najbliższy poniedziałek o 19:45 na kanale Twitch Scigalka_TV.