S10 | Koniec spekulacji! Mistrz SOL Formula, Piotr Stachulec, dołącza do McLarena

Zaskakująca decyzja o odejściu Stachulca z Ferrari otworzyła karuzelę transferową, zaś dzisiejsza prezentacja składu McLarena wyjaśniła ostatnie elementy układanki.

Urzędujący mistrz przechodzi do ostatniej drużyny minionego sezonu? Na pierwszy rzut oka brzmi to szokująco, jednak McLaren w SOL Formula to marka znacznie większa niż jednorazowa wpadka w postaci statusu czerwonej latarni ligi. Utytułowana firma przeszła w trakcie S9 gruntowne zmiany organizacyjne, dość szybko koncentrując się na przygotowaniach do jubileuszowego sezonu 10.

Dlaczego Stachulec przyjął tę ryzykowną propozycję? Źródła donoszą, że kluczowe znaczenie miała prezentacja wyników pierwszych testów nowej konstrukcji stajni z Woking, która ponownie ma potencjał do walki o najwyższe cele.

W bitwie o odrodzenie McLarena do Stachulca dołączy doskonale znany fanom esportu F1 Jakub Rzeszut. Były zawodnik Haas F1 Esports i weteran PFS oraz ERS to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w Polsce. W minionym sezonie współpracował ze Stachulecem jako inżynier Ferrari, dlatego spotkanie tych gwiazd w jednym garażu trudno uznać za przypadek. Rzeszut jest kolejnym na gridzie SOL Formula reprezentantem stajni Simracing Dream, w ramach której pracuje nad rozwojem talentu Igora Piaseckiego (Alpine)