S9 | Premiera kalendarza nowego sezonu SOL! Wielka inauguracja ligi już 6 marca, w poniedziałek o 20.00

Początek nowych zmagań rozpoczniemy w Europie, na słonecznej, acz jeszcze zimowej Imoli. Aż do końca kwietnia gościć będziemy pośród europejskich klasyków, wśród których nie zabraknie Spa-Francorchamps, Silverstone, czy też legendarnego już w SOLu Baku. Nie zapomnimy także o kolorowym Paul Ricard we Francji, na który zawodnicy wrócą po dwóch sezonach przerwy. Po raz drugi w historii Ścigałki kierowcy staną w szranki na portugalskim torze Portimao, gdzie zawitamy 3. kwietnia.

Sezon 9 to także powrót klasyki – Grand Prix Monako wraca na salony i nie bierze jeńców. Uliczny tor na wybrzeżu tego miasta-państwa to jeden z najtrudniejszych testów dla zawodników. Wąskie zakręty i bliskość barier zmusi uczestników do maksymalnej koncentracji przez całe kwalifikacje i wyścig.

Druga część sezonu to podróż po reszcie globu. Po majowej przerwie kierowcy udadzą się do Japonii, która także przez pewien czas nie witała w kalendarzu. Kolejne podróże, przez Australię, Bliski Wschód – debiutującą w SOLowym rozkładzie Arabię Saudyjską i stały punkt – Zjednoczone Emiraty Arabskie, doprowadzą nas do finiszu sezonu w Ameryce. Znana i lubiana Brazylia, następnie COTA w Teksasie, a na deser Circuit Gilles Villeneuve w Kanadzie, gdzie wszystko zostanie rozstrzygnięte.

Jak co sezon – 14 wyścigów, które czekają już za rogiem, wyłonią kolejnego mistrza SOL. Czy w Galerii Sław pojawi się nowe nazwisko, czy też może poznamy drugiego w historii dwukrotnego mistrza Ścigałki? Odpowiedź na to pytanie już w czerwcu, a my zapraszamy na start sezonu, zostało 13 dni! Poniedziałek, godzina 19.45, zapraszamy!