SOL D3 | Scheller na kursie mistrzowskim! Czy ktoś przerwie jego królewski pochód?

Trzy zwycięstwa z rzędu i ogromna przewaga nad resztą stawki – Tak obecnie wygląda bilans lidera klasyfikacji generalnej SOL Formula Division3. Bartłomiej Scheller od samego początku mistrzostw dawał nam jasne sygnały, że interesuje go jedynie mistrzostwo dywizji 3, jednak nikt nie przypuszczał, że po 6 rundach w zasadzie będziemy zastanawiać nie czy, a kiedy kierowca McLarena klepnie tytuł.

Na jego najgroźniejszych rywali kreowani byli Oskar Radzio oraz Bartosz Janikowski i o ile Janikowski uparcie depcze po piętach Schellerowi (większa różnica w generalce wynika z nieobecności na Zandvoort), tak Oskar bryluje obecnie w Dywizji drugiej, w której błyskawicznie włączył się do walki o awans do najwyższego splitu.

Lepszej okazji do odrobienia sporej ilości punktów Bartek Janikowski wyobrazić sobie nie mógł. Na Monzy rozegrana zostanie runda sprinterska, a liderzy klasyfikacji generalnej wyższych splitów pokazali już w tym tygodniu, że obiekt w Lombardii potrafi pokazać swe złowrogie oblicze: W dywizji 1 Łukomski i Stachura musieli odrabiać pozycję po nieudanym sprincie, a w D2 Rafał Szołtysek na własnej skórze przekonał się o chaosie, jaki czeka na zawodników w środku peletonu.

Czwarte zwycięstwo Schellera z rzędu czy kontrofensywa Janikowskiego? A może kierowcy lokalnych stajni, z Michałem Irzyńskim na czele, sprawią swym tifosi niespodziankę i zatriumfują na Monzy? GP Włoch w SOL D3 zapowiada się na pasjonującą walkę o zwycięstwo! Dzisiejsza transmisja rozpocznie się o 19:00 na kanale Twitch Scigalka_TV.