AC Endurance | 775 rozdaje karty w pierwszym tygodniu prekwalifikacji!

Na 11 dni przed końcem PREQ, wyraźnie ukazują się zespoły, na które będzie trzeba zwracać uwagę podczas PETRONAS Syntium Eifel 24H. O ile w klasie GT3 różnice dalej są dość znaczne, w GT4 rywalizacja nabiera coraz większego rozpędu.

GT3: Na chwilę obecną stawce przewodzi zespół 775 Hymo Setups ze średnim czasem 8:00.248. Na drugim miejscu również znajduje się zespół spod szyldu 775, konkretnie 775 Racing, który po pierwszym tygodniu zmagań traci nieco ponad 2 sekundy do liderów. Za plecami liderów ścisk jest nieco większy, jednak strata obecnie 3 ekipy prekwalifikacji – AKN Racing wynosi niemal 5 sekund do drugiej załogi 775.

Wśród czołówki w klasie GT3 dziwić może brak znanego już w wyścigach SOL Endurance zespołu PZZW numer 43. Tak jak zaznaczaliśmy – do końca preeliminacji pozostało jeszcze 11 dni, a poza zwycięzcami Ombre Aussie 1000 w tabeli wyników nie figurują również inne załogi, które na Bathurst wyróżniały się szybkością. PZZW póki co stara się nie wychylać przed konkurencją. Nie mamy żadnych wątpliwości, że tak doświadczony i szybki skład jak Szołtysek, Rybaczku, Faber i Fryzowicz będzie walczył o zwycięstwo w całym wyścigu!

GT4: Analogicznie do GT3, przewaga liderów – Team Delta Infinite – wynosi w okolicach 2 sekund nad drugim AMP Speed. Na miejscu 3 Apex One Academy GT4 #2 z czasem 8:52.942. W czołówce klasy GT4 panuje póki co większy ścisk, a top3 mieści się w 4.551 sekundy.

Do końca prekwalifikacji pozostało 11 dni. 775 wystartowało z wysokiego C, ale spodziewamy się, że już niedługo z lepszej strony pokaże się większość ekip. My z tego miejsca przypominamy o zapisach do prekwalifikacji, które są dostępne dla każdego zarejestrowanego użytkownika na naszej stronie internetowej – stan zapisanych załóg widzą Państwo na plakacie, więc szansa na start jest wciąż duża. Przypominamy, że limit miejsc na wyścig wynosi 22 załogi na klasę. Wszystkim życzymy powodzenia!