D2 | Do trzech razy Radzio?

Nikt nie może zaprzeczyć, że Oskar Radzio wyrasta nam na największą niespodziankę SOL Formula Division2. Zawodnik, który rozpoczynał sezon w D3, do Włoch leci z zaledwie dwoma punktami straty do prowadzącego w klasyfikacji Rafała Szołtyska. Łupem “Magika” padły ostatnie dwa wyścigi w Beneluxie, więc to on jest teraz najbliżej zapisania się na kartach historii Division2 jako pierwszy kierowca z 3 zwycięstwami z rzędu. Wcześniej tej sztuki mógł dokonać Szołtysek, ale Radzio pozbawił go szans na to osiągnięcie.

Obaj panowie muszą bacznie patrzeć w lusterka, gdyż kilka punktów za nimi jest niesamowicie głodny zwycięstwa Jakub Kozłowski. Swoją prywatną potyczkę daleko za plecami pierwszej trójki będą toczyć z kolei “drugie połówki” Haasa oraz Red Bulla. Żeby było jeszcze ciekawiej, Oliviera Jasiaka i Szymona Szczepanika dzieli taka sama różnica, co Kozłowskiego i Radzia – jedno oczko. Warto zatem będzie przyglądać się nie tylko batalii o zwycięstwo.

Żeby tego było mało, Haas przyjeżdża do „Świątyni Prędkości” z przewagą ledwie 20 punktów nad trzecią Alfą Romeo, a pomiędzy ekipy napędzane silnikami Ferrari wcisnął się jeszcze Red Bull. Dziś czeka nas drugi w sezonie weekend sprinterski. Na Silverstone nie zabrakło nam niczego, a i Pani Aura dodała swoje 3 grosze do niesamowitej walki trwającej na całej długości obu wyścigów. Pomimo dwukrotnego finiszu na P2, Radzio opuszczał Silverstone z dużą dozą niedosytu. Złość wynikającą z dwukrotnej porażki, zwieńczonej zakontraktowaniem przez stajnie z Milton Keynes, przekuł jednak na dwa triumfy w Beneluxie.

Czy Radzio napisze nam nową historię D2? Przekonamy się o 20:00 na kanale Twitch Scigalka_TV!