D2 | Haas na najlepszej drodze do drugiego mistrzostwa kierowców z rzędu. Na własnej ziemi dopełnią formalności?

Anomalia, jaka dotknęła zeszłotygodniowy finisz o GP Japonii na Suzuce sprawiła, że nieco wyklarowała się nam sytuacja w klasyfikacji kierowców. 34 punkty przewagi, jakie posiada nad Rafałem Szołtyskiem Kuba Kozłowski to różnica, która pozwala liderowi amerykańskiej stajni dojeżdżać bezpośrednio za plecami asa Alfy Romeo, aby zapewnić sobie mistrzowską koronę. Patrząc na ostatnią formę Kozłowskiego można wręcz rzec, że to zadanie nie powinno sprawić mu większych problemów.

Tym bardziej, że amerykańskie tournée rozpoczyna się dla Kuby w świetnym miejscu. W poprzedniej kampanii na 3 szczeblu rozgrywkowym to właśnie tutaj Kozłowski powrócił na fotel lidera klasyfikacji generalnej, a tydzień później w Montrealu obronił prowadzenie przed Olivierem Jasiakiem. Prowadzenie, które przed przyjazdem do USA utracił nigdzie indziej, jak w Brazylii – miejscu, w którym zakończymy 10 sezon SOL Formula.

Przed nami zatem 3 odsłony zaciętej walki i to nie tylko o mistrzostwo dywizji 2. Na pełen emocji zapowiada się również bój o najniższy stopień podium klasyfikacji kierowców, nawet pomimo słabnącej ostatnio dyspozycji Oskara Radzio. Rewelacja początku sezonu ewidentnie spuściła z tonu, jednak punkty zdobyte w październiku pozwalają Oskarowi wciąż realnie marzyć o prześcignięciu zarówno Marcela Biegi, jak i Szymona Szczepanika. Przy odrobinie szczęścia zaś do walki o P3 może włączyć się Paweł Maliszewski, lecz kierowca Alpine ma poważny problem z punktowaniem. Trzeba jednak przyznać, że gdy już finiszuje w Top10, zawsze zdobywa solidne punkty!

W Division1 otrzymaliśmy tango, a czym Dziki Zachód uraczy nas w Division2? Transmisja z GP USA o 20:00 na kanale Twitch Scigalka_TV!