D2 | Historia może napisać się na naszych oczach!

Zapowiedź Grand Prix Belgii w SOL Formula Division2 przynosi obietnicę niesamowitego wyścigu na torze Spa-Francorchamps. Ten sezon jest szczególny z kilku powodów, a jeden z nich to szansa Szołtyska na Hat-Trick na otwarcie sezonu, co do tej pory nie zdarzyło się w historii D2. Jego imponująca forma w poprzednich rundach sprawia, że jest jednym z głównych faworytów.

Jednakże nie tylko Szołtyskowi będziemy przyglądać się podczas najbliższego wydarzenia. Debiut Oskara Radzio w drugiej dywizji jako etatowego kierowcy Red Bulla wzbudza ogromne zainteresowanie. Jego wyniki w dotychczasowym sezonie wskazują na ogromny potencjał – szczególnie 18 punktów za weekend sprinterski w Wielkiej Brytanii.

Nie możemy jednak zapominać o innych utalentowanych zawodnikach, którzy mogą pokrzyżować plany Szołtyska w Belgii. Kozłowski czy świetnie radzący sobie na Silverstone Maliszewski i Szczepanik to konkurencja, która z pewnością będzie stanowiła wyzwanie dla lidera. Nie można zapomnieć też o Jasiaku, który przez kolizję z Oskarem Radzio w wyścigu głównym na Silverstone stracił szansę na dobry wynik. Z całą pewnością zależy mu na odrobieniu strat i udowodnieniu swoich umiejętności.

Spa to tor pełen niespodzianek i z tymi utalentowanymi kierowcami na starcie, możemy spodziewać się emocjonujących zmagań na tle pięknych krajobrazów Spa-Francorchamps.