D2 | Oskar Radzio wkracza do drugiej dywizji!

Rewelacja początku 10 sezonu SOL Formula Division3 nie musiała długo czekać na zainteresowanie ekip wyższej dywizji. Poza świetnymi wynikami w niższej dywizji, Oskar rewelacyjnie zaprezentował się na drugim szczeblu rozgrywkowym podczas weekend sprinterskiego na Silverstone. W trakcie jednorazowego zastępstwa Borysa Łyzenia w Williamsie Radzio pierwotnie zajął drugie miejsce (!) zarówno w sprincie jak i wyścigu głównym, lecz ze względu na karę za kontakt z Olivierem Jasiakiem, w rywalizacji na dystansie 26 okrążeń został zepchnięty poza podium. Nie zmienia to faktu, że bardzo mocno zasilił konto punktowe ekipy z Grove, a konkretnie aż o 18 punktów.

Tak znakomity rezultat nie mógł przejść bez echa. Radzio już od Grand Prix Belgii zasili szeregi Red Bulla jako etatowy kierowca Division2, zastępując w tej roli Mateusza Iżyckiego. Mateusz na przestrzeni dwóch rund na drugim szczeblu rozgrywkowym nie zachwycił i teraz będzie starał się odbudować formę na poziomie Division3.

Do startu dzisiejszego wyścigu SOL Formula D2 pozostało mniej niż 9 godzin. Czy Oskar Radzio znów włączy się do walki o zwycięstwo? Przekonamy się o 20:00 na kanale Twitch Scigalka.TV!