D2 | Piekarczyk wygrywa w Vegas! Dawid Krutul o krok od powtórki finiszu z D3.

W wyjątkowym Grand Prix Vegas SOL Formula Division2 Kacper Piekarczyk stanął na szczycie, prezentując niezwykłe umiejętności. Jego dominacja doprowadziła do wygrania Sprintu, triumfu w głównym wyścigu oraz ustanowienia najszybszego okrążenia, co pozwoliło mu zgarnąć maksymalną liczbę punktów – 34. To dla niego wyjątkowe, bo pierwsze zwycięstwo w SOL D2.

Marcel Biega zapewnił sobie drugie miejsce, zdobywając 24 punkty i zrównał się w tabeli z Szymonem Szczepanikiem – obaj mają przed finałem w Brazylii 112 punktów w generalce. Po emocjonującym pojedynku na mecie, trzecie miejsce przypadło Michałowi Irzyńskiemu, który w niezwykle zaciętym “drag race” pokonał Dawida Krutula zaledwie o 0.006 sekundy.

Najbardziej porywającym wydarzeniem dnia było jednak przyznanie Mistrzostwa Kierowców SOL Formula Division 2 Jakubowi Kozłowskiemu z ekipy HAAS. Jego główny rywal, Rafał Szołtysek, mimo determinacji, zdobył zaledwie 3 punkty podczas Sprintu, co zakończyło jego matematyczne szanse na mistrzostwo. To zwycięstwo jest wyrazem wytrwałości i doskonałej jazdy Jakuba Kozłowskiego, który udowodnił swoje niezrównane w tym sezonie umiejętności jako kierowca. Gratulujemy tytułu mistrzowskiego!